Back to top

Chceli sme posilniť družstvo vzormi - zostavili sme káder HC DAC na budúcu sezónu

< Späť
7-05-2020
Chceli sme posilniť družstvo vzormi - zostavili sme káder HC DAC na budúcu sezónu

HC DAC Dunajská Streda - napriek ukončeniu súťaže z dôvodu pandémie - splnilo stanovený cieľ v MOL extralige. Splnili sa túžby sympatického nováčika, v neukončenej súťaži 10. miesto, zo Slovenských družstiev ich predbehli len Michalovce a Šaľa. S blížiacou sa novou sezónou prichádzajú nové plány a nové posily.


"V novej sezóne budú viaceré zmeny - začal svoje vyjadrenie prezident klubu Zoltán Horváth. - naše družstvo minuloročného "sympatického nováčika" chceme rozšíriť o skúsené hráčky, ktoré budú vzorom pre našu mládež. Posilnením nášho tímu sa chceme stať baštou v regióne. Nové posily družstva budú vzorom pre našu mládež. Verím v to, že blízkosť takýchto hráčok bude mať pozitívny vplyv na našu mládežnícku základňu, ktorá predstavuje pre náš klub a región poklad, ktorý je potrebný zveľaďovať a rozvíjať. Minulú sezónu bola zodpovednosť a tlak väčšinou na mladých hráčkach. K ich rozvoju je potrebná voľnosť, aby mohli ukázať svoje nadanie, čo im príchod skúsených hráčok zabezpečí."
Na pozíciu trénera sme hľadali takého odborníka, ktorý vie vybudovať nový tím, človeka takého charakteru, ktorého vedia hráčky prijať po odbornej ale aj ľudskej stránke. Vo Viktorovi Debrem som spoznal takého človeka, ktorý rozmýšľa o športe a práci podobne ako ja. Verí v to, že za úspechom stojí tvrdá práca a pokora. Ide o veľmi skúseného odborníka, ktorý pracoval v mužskej aj ženskej zložke. 

Z Kristíny Pastorkovej vyžaruje pokora a láska k hádzanej, a za anjelskou tvárou sa skrýva veľký bojovník.
Réka Bízik podpísala ročnú zmluvu, na jej skúsenosti sa veľmi spoliehame. V predchádzajúcom klube si zahrala aj v Európskej klubovej súťaži a jej skúsenosti  môžu družstvu veľmi pomôcť.  
Viktória Oguntoye prichádza z Debrecínu, hrala vo veľmi kvalitných družstvách v maďarskej MB/I: Dunaujváros, Érd a Győr. Podpísali sme s ňou dvojročnú zmluvu, s Viktórioiu počítame aj neskôr po ukončení športovej kariéry v trénerských štruktúrach ako trénerkou brankárok.
Beatrix Élő je spomedzi prichádzajúcich hráčok najmladšia, bola mládežníckou reprezentantkou, zahrala si v MB/I, preto sa tiež môžeme spoliehať na jej skúsenosti.
A v neposlednom rade nesmieme zabudnúť na Katu Juhos, ktorú srdečne očakávame, aby začala prípravu s družstvom.
Verím a dúfam v to, že s novými posilami budeme oveľa udernejšie budeme družstvom, ktoré hrá dobrú a peknú hádzanú, čo môže byť radosťou pre našich výborných fanúšikov a naše výsledky dokážu, že sa môžeme čo najskôr dostať na medzinárodnú scému.

Z maďarskej súťaže z družstva Eger prichádza Viktor Debre, verí v tvrdú a disciplinovanú prácu, čo môže byť dobrým príkladom aj pre družstvo: "  „Prichádzam k rozvíjajúcemu sa tímu, ktorý má vážne plány a pre trénera je skutočnou výzvou splniť stanovené ciele. Úlohou je vybudovať efektívny a dobrý tím. Je dôležité, aby sme splnili naše očakávania a slúžili publiku. Sny sa splnia, len ak pre to urobíme veľa. Musíme byť príkladom na všetkých úrovniach a navyše musíme získať pre túto krásnu hru čo najviac detí v regióne. Stanovené ciele môžeme dosiahnuť len spoločne, vedenie, tréneri, hráčky a fanúšikovia.  

Réka, sestra najlepšej strelkyne MOL ligy Boglárky Bízik prichádza z Érdu, odpoveď bola jednoznačná, keď sme ju oslovili. „Je to pre mňa veľká česť hrať za družstvo zz žitného ostrova. Sestra klub len chválila, preto som veľa nerozmýšľala nad ponukou. Myslím si, že keď klub, tréneri a hráčky nájdu spoločnú vlnu, budeme schopné všetkého. Som veľmi pozitívna, túžim po hádzanej, takže už veľmi čakám začiatok sezóny.”

Viktória Oguntoye sa narodila v Štúrove, prichádza z Debrecínu a v družstve posilní brankárky. Po ukončení kariéry by chcela pomáhať v rozvoji mladým brankárkam. Strážkyňa brány už v žlto-modrom drese sa teší, že sa vďaka novému družstvu dostane bližšie k rodine. „ Teším sa ponuke Dunajskej Stredy. Ťažkým srdcom som urobila toto rozhodnutie, pretože Maďarsko je mojím druhým domovom, predostreli mi však dlhodobú perspektívu klubu, čo bolo veľmi sympatické, a k dosiahnutiu mojich cieľov je vrátane trénerského štábu všetko zabezpečené. Dúfam, že už čoskoro začnem trénovať s mojím novým družstvom, už to veľmi čakám.”

Beatrix Élő prichádza z rakúskeho Hypo Noederreich, je odchovankyňou maďarského Gyoru, mládežníckou reprezentantkou. „Družstvo som sledovala celú sezónu, a bolo mi veľmi sympatické. Chcela som sa dostať bližšie k rodine a domovu, preto sme nadviazali kontakt. Našťastie sme sa rýchlo dohodli, čomu sa veľmi teším. Veľmi sa teším na novú sezónu, aby sme začali spoločne pracovať. Plus pozitívom pre mňa je, že sa stretnem s bývalými spoluhráčkami (sestrami Bízik), ktoré mám herne aj ľudsky veľmi rada. Som nadšená z novej výzvy, chcem sa posunúť, preto verím, že príprava bude kvôli tejto situácii bezproblémová .

Na pozíciu pivota prichádza z českého Veselí slovenská reprezentantka Kristína Pastorková, ktorá podpísala zmluvu na 2+1 rok. „Ponuka z Dunajskej Stredy ma veľmi oslovila. Páči sa mi koncepcia klubu vo všetkých kategóriách a tiež jeho zázemie. Z prostredia, aj ľudí som mala príjemný pocit a preto sa na spoluprácu teším, ale zároveň cítim v tom aj výzvu a určitú dávku zodpovednosti, aby som sa klubu odvďačila a splnila jeho očakávania. Verím, že tak ako mne dokáže klub pomôcť vo výkonnostnom raste, tak aj ja sa budem snažiť družstvu pomôcť, aby sme dokázali spoločne splniť stanovené ciele.”